Menu

Kominík / Jeřáb

  • Věk: 4-12 let
  • Počet hráčů: 1
  • Prostředí: V nemocnici, Doma

Cíl

Zlepšení vnímání těla, jemná koordinace trupu

Pomůcky

Pro hru Kominík: Provázek, tužka, sklenička nebo lahev

Pro hru Jeřáb: Místo tužky malý magnet, šroubky či matičky

Popis hry

Každý komín potřebuje někdy pořádně protáhnout! V této hře se stáváš kominíkem právě ty a musíš ve své cestě zvládnout pročistit všechny komíny, které nám v téhle hře zastupují skleničky či lahve.

Pro hru Kominík přivážeme dítěti kolem pasu nebo na pásek provázek, na jehož konci je přivázaná tužka (špička tužky by měla dosahovat přibližně ke kolenům). Na zem postavíme lahev/skleničku. Dítě musí dojít k lahvi, podřepnout a dostat tužku do lahve bez toho, aby se provázku nebo tužky dotkla jeho noha nebo ruka.

Tip 1: Pokud je hra pro dítě příliš jednoduchá, můžeme zvýšit obtížnost. V takovém případě by se tužka neměla dotknout ani samotného hrdla lahve nebo okraje skleničky.

Tip 2: Zkuste si pro zábavu zahrát i hru Jeřáb: Tužku nahradíme malým magnetem a dítě pak může z lahve vytahovat např. různé kovové šroubky a matičky.

Tip 3: Můžete také vyskládat několik skleniček či lahví do cestičky. Při chůzi mezi jednotlivými lahvemi by se dítě nemělo provázku dotknout. Zasoutěžte si se svým dítětem, nebo hrajte na čas. Určitě to ocení!